​خودتان بسازید: دکوری چوبی زیبا با شاخه درخت

​خودتان بسازید: دکوری چوبی زیبا با شاخه درخت
گل ها و گیاهان خانگی همیشه باعث طراوت و شادابی فضای داخلی خانه می شوند، مهم نیست که در چه فصلی از سال هستید آن ها در همه حال آماده اند تا به دکوراسیون داخلی خانه شما روح و شادابی ببخشند.
چیدانه در این مطلب می خواهد به شما نشان دهد که چگونه از هر چیز دور ریختنی یا بلا استفاده ای می توانید گلدانی زیبا وجذاب بسازید، البته قبلا هم در مطالبی مانند ساخت گلدان بتنی برای گیاهان خانگی در دکوراسیون منزل و با بطری های دور ریختنی گلدانی زیبا بسازید به شما طرز ساختن گلدان های خلاقانه را نشان داده ایم، اما امروز می خواهیم با استفاده از شاخه خشکیده درختان شگفتی بیافرینیم. پس با چیدانه همراه باشید.


مواد و مصالح مورد نیاز :

 

مواد و مصالح مورد نیاز برای ساخت گلدان از چوب خشک

شاخه خشکیده درخت با قطر متوسط
گیاهان مینیاتوری نظیر کاکتوس های کوچک ( گیاهان را به سلیقه خودتان انتخاب کنید ولی دقت کنید که حتما اندازه آن ها کوچک و ظریف باشد)
خزه خشک
شاخ و برگ های طبیعی
پیچ گوشتی و دریل ( انتخابی)
دستکش
سعی کنید در تمام مدت انجام کار دست کش ها را به دست داشته باشید تا خرده چوب های روی شاخه یا تراشه های ناشی از سوراخ کردن باعث آسیب رساندن به دست های شما نشوند.


مشخص کردن محل قرار گیری گل ها روی چوب خشک


قبل از این که شروع به دریل کاری کنید، حتما به ترکیب و چیدمان گل های تان فکر کنید، این که کدام گل را در چه قسمتی می خواهید بگذارید تا بر طبق اندازه ریشه آن محل را دریل کنید چون اگر سوراخ های بزرگ تر از ابعاد گیاه باشند نتیجه کارتان خیلی مرتب و منظم به چشم نمی آید. پس حتما از قبل برای آن برنامه ریزی کنید.


قرر دادن گل ها در گلادان جدید


خب حالا که محل گذاشتن هر کدام از گیاهان را مشخص کرده اید جای آن ها را روی تنه خشکیده درخت سوراخ کرده اید نوبت آن رسیده است که گل های تان را از گلدان های قبلی شان جدا کنید و آن ها را با احتیاط درون تنه خشکیده و گلدان جدیدشان جای دهید.


پوشاندن اطراف گیاهان با خزه خشک برای ثابت ماندن
 
برای آن که از ثابت ماندن گیاهان در سوراخ های تعبیه شده مطمئن شوید می توانید دور آن ها را با استفاده از خره های خشک بپوشانید. سعی کنید تا ترکیب زیبایی را با استفاده از این خره ها به وجود بیاورید.


نمایی از گلدان ساخته شده با چوب خشک  


البته این خزه های می توانند باعث شوند تا سوراخ های موجود روی شاخه خشکیده دیده نشود و این طور به نظر بیاید که این گل ها از درون خود شاخه روییده و رشد کرده اند.


ساخت گلدانی خلاقانه از چویب خشک و تنه درخت


حالا نوبت آن رسیده است که جای مناسبی برای این گلدان زیبا و منحصر به فرد خود پیدا کنید، ولی دقت کنید که این گلدان را در جایی تعبیه کنید که بتوانید به راحتی و بدون نگرانی در رابطه با کثیف شدن فضای داخلی خانه تان به آن آب دهید. 


  
 
خودتان را محدود به تنه ها و شاخه های خشکیده کوچک نکنید، شما حتی می توانید این ایده را روی تنه های بزرگ تری که در حیاط خانه یا محوطه بیرونی باغ تان قرار دارند و نمی توانید آن ها را تکان دهد، پیاده کنید. عکس بالا را نگاه کنید تا ببینید که چگونه این تنه خشکیده ظاهری نو و جذاب پیدا کرده است آن هم فقط با چند گیاه خانگی مینیاتوری. 
 
تنه درخت خشکیده و تزیین آن با گیاه


این هم نمونه دیگری از تزیین تنه درخت خشک شده توسط گیاهان مینیاتوری، اگر در باغ یا حیاط خانه تان تنه درخت خشک شده ای وجود دارد که بدنه آن به واسطه تغییرات آبی و هوایی دچار شکستگی شده است می توانید با این ایده خلاقانه آن را تبدیل به اثری هنری در گوشه باغ یا حیاط تان کنید. به همین سادگی و زیبایی. 

 

قرار دادن کاکتوس روی تنه خشکیده درخت

 

بعضی از این تنه های خشکیده به صورت ایستا هستند یعنی می توان بدون هیچ گونه نگهدارنده ای آن ها را روی میز یا هر جای دیگری قرار داد و از آن ها ه عنوان قاب عکسی از گیاهان خانگی استفاده کرد، درستمانند چیزی که در عکس بالا دیده می شود، پس سریعا دست به کار شوید و یکی از این تنه ها را پیدا کنید و یک وسیله دکوری جذاب برای خانه تان بسازید.

 

مطالب مرتبط:

یک آویز نخی برای گلدان بسازید

گلدان‌هایی که جان شما را نجات می‌دهند!

 

۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۷
چیدانه |
تعداد بازدید : ۲,۰۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید