همت و اراده مضاعف باعث شکوفایی ایده های ناب در دوران بازنشستگی ام شد

همت و اراده مضاعف باعث شکوفایی ایده های ناب در دوران بازنشستگی ام شد
بازنشستگی دوران مناسبی برای بهره بردن از ایده های ناب است و اجرای طرح های زود بازده می تواند این دوران را به فرصتی طلایی تبدیل کند.
علی ملاشاهی یکی از بازنشستگان شهرستان زهک است که با همت و تلاش خود توانسته فرصت اشتغالزایی مجدد را برای خود و دیگران فراهم کند.


وی می گوید: بعد از اینکه بازنشسته شدم تصمیم گرفتم زمین های کشاورزی خود را گسترش دهم و محصولاتی از قبیل انگور، توت و زیتون را به صورت مستمر در مزرعه ی خود بکارم و در این میان بازار خوبی هم برای فروش فراهم شد.


ملاشاهی درباره تنوع محصولات کشاورزی باغ خود می گوید: با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه ی سیستان پرورش محصولاتی که سازگاری بیشتری با محیط دارند بسیار مقرون به صرفه است و برحسب نیاز مردم این محصولات تهیه و تولید می شود.


وی همچنین درباره طرح های زود بازده خود گفت: با تسهیلاتی که از بسیج سازندگی سپاه زهک دریافت کردم در زمینه های مختلف دامداری و کشاورزی موفق بودم بطوریکه نیازهای اصلی چند خانوداه از همین عرصه تامین می شود.


ملاشاهی به رمز موفقیت خود اشاره کرد و گفت: با توکل بر خدا و همکاری خانوده ام موفق به ایجاد دو استخر جهت پرورش ماهی و تهیه 30 کندوی اصل جهت تولید عسل شدم و در امد سالیانه ناشی از این طرح ها به 60 میلیون توامان می رسد.


وی همچنین افزود: در مجموع با اجرای این طرح ها برای 20 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی انجام شده و این امر می تواند فرصت مناسبی برای جلوگیری از بیکاری در جامعه باشد.
علی ملاشاهی اکنون توانسته در عرصه های مختلف زندگی با همت و اراده مضاعف خود موفق شود و الگویی برای همه ی جوانان جویای کار باشد.

 

مطالب مرتبط:

 

۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۶
سفیر شرق |
تعداد بازدید : ۳,۰۸۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید