حفاظی از زیباترین گیاهان

حفاظی از زیباترین گیاهان
می‌توانید اطراف خانه‌ی خود را با حفاظی از گیاهان پوشش دهید هم خانه‌تان زیبا می‌شود هم حفاظی دور خانه‌تان کشیده شده است.
گاهی اوقات شما نیاز دارید که سریعا با استفاده از گیاهان برای خانه­‌ی خود یک حفاظ ایجاد کنید. به‌جای آن‌که فقط از نرده‌­های چوبی، که غالبا هم همسایگان آن‌را بد­منظر می‌­دانند، برای این کار استفاده کنید، بهتر است از گیاهانی استفاده کنید که رشد سریع دارند و می­‌توانند دید داخلی را محدود کنند. اگر در انتخاب گیاه مناسب برای این کار سردرگم شده‌­اید بدانید که گزینه‌­های زیادی رو به روی شما است.

 

گیاهانی که به سرعت رشد می­‌کنند

 

بامبو: گیاه بامبو به سرعت رشد می­‌کند و حفاظی فوق‌العاده را ایجاد می­‌کند. این گیاه بلند تزیینی، گونه‌­های بسیار متنوعی دارد که یکی از آن‌ها برای نیازهای شما مناسب خواهد بود. با این حال مراقب باشید زیرا بعضی از گونه‌های بامبو حالت اشغال­‌گر دارند و باید با این ذهنیت کاشته شوند.
سرو خمره­‌ای: این درخت همیشه سبز، انتخابی رایج و معمول برای ایجاد حفاظ است. سروهای خمره‌­ای به معنای واقعی، چندین فوت در سال رشد می­‌کنند و تعداد زیادی از گونه‌­های این درخت می­‌توانند در یک فضای تنگ محدود شده رشد کنند. این به آن معنا است که تعداد زیادی از این گیاهان می­‌توانند نزدیک به هم بدون هیچ مشکلی کاشته شوند.
درخت سرو: درخت سرو و سرو خمره‌­ای به‌دلیل آن‌که بسیار شبیه به هم هستند و هر دو رشد سریعی دارند، با یکدیگر اشتباه گرفته می­‌شوند؛ اما آن‌ها از یک خانواده نیستند. درخت سرو نیز باریک و بلند است و این به آن معنا است که این درختان می‌­توانند به منظور ایجاد حفاظ، نزدیک به هم کاشته شوند.
پیچک‌­ها: مثل شقایق‌­پیچ‌­ها یا رازک‌­ها گزینه‌ای مناسب است اگر سعی دارید که نرده­‌های چوبی خود را به سرعت بپوشانید، انواع گوناگون گیاهان رونده گزینه­‌های خوبی برای شما هستند. بعضی از گیاهان رونده که به سرعت رشد می­‌کنند پیچک‌­ها، شقایق‌پیچ‌­ها یا رازک‌­ها هستند. این گیاهان می­‌توانند به سرعت نرده­‌های چوبی را پوشش دهند و یک فضای شخصی ایجاد کنند.
گل ختمی: با کاشت گل ختمی نه تنها حفاظی شخصی ایجاد می‌­کنید بلکه در تابستان از گل‌های فراوان و بسیار زیبای آن لذت خواهید برد. این گیاه در تابستان به صورت پرپشت و بلند در می‌­آید و در زمستان برگ­‌های خود را از دست می­‌دهد بنابراین اگر فقط برای فصل تابستان نیاز به یک حفاظ داشته باشید، گزینه‌­ی خوبی برای شما است.
گیاهانی که به سرعت رشد می­‌کنند می‌­توانند بهترین گزینه برای باغبانانی باشند که به دنبال انتخاب گیاهی برای ایجاد فضای شخصی می­‌گردند.

 

مترجم: لیلا لباسچی

 

 http://www.parsegard.com/

منبع: www.gardeningknowhow.com
۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۲۹
تعداد بازدید : ۷۷۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید