مراحل خشک کردن گل ها

مراحل خشک کردن گل ها
با خشک کردن گل ها در منزل ، از زیبایی آن لذت ببرید
از بهترین چیزهایی که می‌توانند همواره احساسات مثبت را در ما برانگیزند، گل‌ها هستند. برای لذت بردن از گل‌ها می‌توانیم یک باغچه‌ی رنگارنگ داشته باشیم و از آنها در حیاط خانه‌مان لذت ببریم. اگر هم در آپارتمان زندگی می‌کنید، گل‌ها و گیاهان آپارتمانی زیادی هستند که می‌توانید به راحتی از آنها در آپارتمان‌تان نگهداری و از زیبایی آنها در جهت بهبود روحیه و به وجود آوردن حس خوب در محیط خانه استفاده کنید.

 مراحل خشک کردن گل ها


اما چنانچه امکان نگهداری و رشد گل‌ها و گیاهان را در خانه نداشته باشید آیا راه حل دیگری وجود دارد؟ شاید یکی از بهترین راه‌ها، خشک کردن گیاهان باشد. در این مطلب کوتاه، قدم‌هایی که کریستینا مورنو برای خشک کردن گیاهان اشاره کرده را خواهید یافت؛ راه‌هایی که با کمک آنها می‌توانید برای داشتن گل‌های رنگی طبیعی در خانه‌تان از آنها لذت برده، سالم زی باشید و از اوقات فراغت خود نیز بیشترین بهره را ببرید.

 

 مراحل خشک کردن گل ها

قدم اول، انتخاب گل‌های سالم و درشت‌تر است. گل‌هایی که ساقه‌های نازک‌تری دارند در مقایسه با گل‌هایی با ساقه‌های کلفت و گوشتی، انتخاب‌های بهتری هستند.

 

 مراحل خشک کردن گل ها


گل‌های رز، گل 100 تومانی، گل ادریس، گل ِ گیاه بومادران و اسطوخودوس از نمونه‌هایی هستند که برای خشک کردن گزینه‌های خوبی به حساب می‌آیند.

 

 مراحل خشک کردن گل ها

در مرحله‌ی چیدن گل‌ها، بهتر است آنهایی را انتخاب کنید که هنوز کامل باز نشده‌اند. چرا که در فاصله‌ی خشک کردن گل، غنچه‌ها به تدریج باز شده و تازه می‌مانند. اما انتخاب گل‌هایی که کاملا باز شده باشند می‌تواند به گلبرگ‌های مُسن آنها در طی مرحله خشک کردن آسیب بزند.

 

 مراحل خشک کردن گل ها

از گل‌های چیده شده یک دسته‌گل درست کنید. برگ‌ها را از ساقه‌ی گل‌ها جدا کرده و سپس ساقه‌ها را با یک بند پلاستیکی یا ریسمان مناسب به هم گره بزنید.

 

 مراحل خشک کردن گل ها


گل‌ها را پس از دسته‌کردن با اسپری براق‌کننده‌ی مو اسپری کنید. این مساله به تازگی گلبرگ‌ها طی مراحل خشک کردن‌شان کمک کرده و ظاهر آنها را تازه نگه می‌دارد.

 

 مراحل خشک کردن گل ها


همه چیز برای مرحله نگه‌داری و خشک‌کردن گل‌ها آماده‌ست. دسته‌گل را برعکس از جایی آویزان کنید. جایی تاریک و خشک را انتخاب کنید. گل‌ها باید حداقل برای چهار هفته در آنجا بمانند.

 

 مراحل خشک کردن گل ها


پس از چهار هفته، گل‌های خشک شما آماده هستند. می‌توانید آنها از انفرادی بیرون آوردن و در یک گلدان قرار دهید. همچنین می‌توانید در شکلی متفاوت، آنها را در یک قاب خالی نصب کنید تا ظاهری مدرن‌تر به خود بگیرند.

 

منبع: salemzi.com
۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۱۶
http://www.coca.ir/stages-of-drying-flowers/ |
تعداد بازدید : ۸۲۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید