افزایش زمان گلدهی در رز بالارونده

افزایش زمان گلدهی در رز بالارونده
گل‌های رز بالارونده ، می‌توانند منظره‌ای زیبا در جلوی خانه و یا حیاط خلوت شما ایجاد کنند. شما می‌توانید رزها را در هر زمانی بین بهار تا پاییز بکارید.
با کمی مراقبت و توجه بیشتر، می توانید رزهای خود را تشویق کنید که در تمام تابستان گل بدهند. از آنها مراقبت کنید، آنها را تغذیه کنید و گل های پلاسیده را جدا کنید و مراقب نشانه های آفت و بیماری باشید. نکات زیر تضمین می کنند که رزهای شما به وضعیت شگفت انگیزی می رسند.

 

دستورالعمل‌ها

 

برای گل‌های رز بالارونده خود، منطقه‌ای آفتابی را انتخاب کنید. رزها در دوره رشد خود، به حداقل 6 ساعت نور مستقیم آفتاب در طول روز نیاز دارند.

شبکه‌ای که می‌خواهید گل‌های رز خود را به آن ببندید و یا به آن ببافید را انتخاب کنید. برخی از پایه‌های متداول شامل توری‌ها، حصارها، داربست، و یا محورهای استفاده شده در تاکستان می‌باشند. شبکه‌ای که می‌خواهید گل بر روی آن رشد کند را قبل از کاشتن گل نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که محکم باشد.

از بیل استفاده کرده و حفره‌ای بزرگ که حدود 50 سانتی‌متر از پایه شما فاصله دارد حفر کنید.
  
نمک منیزیم را به طور مساوی در پایین چاله پخش کنید. نمک منیزیم تولید سبزینه را افزایش داده و جذب نیتروژن را بیشتر می‌کند.

رز بالارونده خود را در گودال قرار دهید. مجدداً گودال را از خاک پر کنید. آن را به طور کامل آب دهید.

بطور منظم گل های پلاسیده را بچینید. در غیر این صورت گیاه بیشتر دانه تولید می کند و گل های بیشتری نمی دهد. ساقه های سالم فقط باید قسمت گل آنها چیده شود، ولی ساقه های باریک و ضعیف باید از پایین تر قطع شوند تا رشدشان بهتر شود. ساقه ها را از جایی که قطرشان به اندازه مداد بود هرس کنید، حتی اگر مجبور شدید کل جوانه را بچینید این کار را بکنید.

همیشه بالاتر از برگ های سالم و کامل را ببرید. این قسمت ها جاهایی هستند که هورمون ها متراکم شده اند، بنابراین گیاه می تواند از این قسمت سریعتر جوانه و گل بدهد.

در بهار و پائیز با کمپوست یا کود پوسیده برای رزها لاشبرگ تهیه کنید. در تابستان آنها را با پتاس و منیزیم تغذیه کنید تا گل های بهتری بدهند. با آبیاری منظم و گرفتن آب شیلنگ یا آبپاش به سوی قاعده گیاه، از تشکیل شدن سفیدک بر روی شاخ و برگ گیاه جلوگیری کنید.

 

نکته‌ها و هشدارها

 

هر هفته، یک قاشق غذاخوری نمک منیزیم به پای گل رز خود ریخته و سپس به طور کامل آن را آبیاری کنید. نمک منیزیم باعث افزایش رشد گیاه می‌شود.

ممکن است یک یا دو فصل طول بکشد تا شما بتوانید گل رز را به پایه ببندید.کاری کنید که پایه حمایت کننده از گل رز، به طور محکمی به زمین وصل شده باشد.

 

telegram.me/goldooneman
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۷,۳۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید